Amabrush ، اولین مسواک تمام اتوماتیک جهان

Amabrush ، اولین مسواک تمام اتوماتیک دنیاست که دندان ها را تنها در عرض 10 ثانیه تمیز می کند. تاکنون مسواک های اتومات زیادی به بازار ارائه شده بودند، اما هیچکدام تمام اتومات نبوده اند. شعار کمپین تبلیغاتی سازندگان این مسواک این است: “دیگر هرگز نیازی نیست که مسواک بزنید”. درواقع تنها کاری که شما باید انجام دهید، این است که یک Amabrush بخرید، آن را درون دهان خود قرار داده، دکمه موجود برروی آن را بفشارید و تنها 10 ثانیه صبر کنید تا دندان های تمیزی داشته باشید.

ساختار مسواک Amabrush

مسواک Amabrush از یک دهانه سیلیکونی آنتی باکتریال به همراه چندین ردیف پرز مسواک نرم، یک دسته (که موتور مسواک نیز در آن جای گرفته) و کپسول های خمیردندان تشکیل شده است. دهانه این مسواک را باید درون دهان قرار داد و دکمه روی آن را فشرد و پس از 10 ثانیه، آن را خاموش کرد. پس از آن کف خمیردندان را از دهان خارج کرد و دهانه دستگاه را با آب شست. موتور مسواک Amabrush، تنها با یک بار شارژ کردن تا حدود یک ماه دوام می آورد.

Amabrush

چرا Amabrush؟

به گفته سازندگان کمپین های تبلیغاتی این مسواک، برای بسیاری از افراد، مسواک زدن نه تنها کار جذابی نیست، بلکه آزاردهنده و وقت گیر نیز هست. به گفته آن ها اینکه صبح ها از خواب برخیزیم و به دستشویی رفته، مسواک را در دست بگیریم، خمیردندان برروی آن بگذاریم، دهان خود را آبکشی کنیم، مسواک را در زاویه درست وارد دهان کنیم و به مدت زمان کافی و مناسب برروی دندان ها بکشیم و نیز تکرار همین کارها شب هنگام و پیش از خوابیدن و در اوج خستگی و خواب آلودگی، کاری زحمت آور و ازطرفی واجب و ضروری است، بنابراین این مسواک ها ساخته شده اند تا ما را از این فرآیند نجات دهند.

آیا Amabrush بهتر از مسواک های معمولی است؟

Amabrush به این دلیل ساخته نشده که بهتر از مسواک های معمولی یا جایگزین کامل آن ها باشد، زیرا مسواک های معمولی (چه دستی و چه برقی) ابزارهایی مفید هستند و تقریبا تمامی انسان ها در سرتاسر جهان از آن ها استفاده می کنند، اما مسئله اینجاست که بسیاری از افراد، به طور اشتباه از آن ها استفاده می کنند، به طوری که حتی ممکن است باعث آسیب زدن به لثه ها و دندان ها شود و برخی نیز به دلایلی که بیان شد، اصلا از آن ها استفاده نمی کنند؛ بنابراین این نوع مسواک می تواند برای این دسته از افراد مناسب باشد.

برای استفاده از مسواک های دستی معمولی، شما باید زاویه مناسب ورود و برخورد پرزهای مسواک با دندان را رعایت کنید. در مسواک های برقی نیز ثابت نگاه داشتن دستانتان در هنگام مسواک زدن و وقتی که مسواک درون دهان قرار دارد، مهم است تا پرزهای مسواک حرکت کرده و دندان هایتان را تمیز کنند. Amabrush به گونه ای ساخته شده که بدون اینکه نیاز به رعایت این موارد از جانب شما باشد، خودش به خوبی و درستی کار کند. پرزهای مسواک در زاویه 45 درجه در خلاف جهت خط لثه ساخته شده اند و به اندازه ای نرم هستند که به جای خراشیدن لثه و دندان، آن را جارو کنند و فشار وارده برروی دندان نیز کم است (فشار بیش از حد مسواک بر روی دندان ها و لثه می تواند باعث بروز بیماری های لثه شود). لرزش ضعیف دستگاه باعث می شود که پرزها به عقب و جلو حرکت کنند و بدون اینکه به لثه آسیبی برسانند، پلاک ها را از روی دندان ها بردارند.

درواقع Amabrush بیشتر برای افرادی طراحی شده که به این دلیل مسواک می زنند که مجبور هستند، نه به این دلیل که دوست دارند این کار را انجام بدهند.

Amabrush

مزایای مسواک Amabrush

 • نوآورانه و خلاقانه بودن آن
 • عمر بالای باتری و درنتیجه قابلیت استفاده از دستگاه در سفرها و بیرون از منزل
 • تمیز کردن سریع دندان ها
 • استفاده از چند شیوه تمیزی دندان ها به طور همزمان
 • داشتن دهانه آهنربایی
 • جاسازی محفظه خمیردندان درون خود دستگاه

معایب مسواک Amabrush

 • به دلیل عدم دسترسی کامل به تمامی دندان ها (ازجمله دندانهای آسیا)، تمامی دندان ها را به طور کامل تمیز نمی کند.
 • دهانه دستگاه بزرگ است و فرد چندان احساس راحتی نمی کند.
 • به خوبی فرآیند پخش خمیردندان را انجام نمی دهد.
 • نشانگر مقدار باتری ندارد.
 • از زمان روشن شدن تا آغاز به کار تمیزی دندان ها زمان زیادی طول می کشد.

منابع:

ireviews.com

electricteeth.co.uk

kickstarter.com

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
تلگرام
واتس‌اپ
فییسبوک
تویتر
لینکدین
پینترست
ایمیل
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *